28 Haziran 2012 Perşembe

Görümcemin seksi fotoğrafları için tıklayınız


Eltiler anlaşamaz. Hem neden anlaşsınlar ki, bence eltiler ve gelin-görümceler anlaşsaydı dünya çok sıkıcı bir yer olurdu. Anneler kendi aralarında kavga eder, sonra da çocuklarını ''Git bakalım yengenlere benim hakkımda ne konuşuyor, hepsini tek tek dinle" diye tembihleyerek doğruu yengelerin evine gönderirler. Böylece daha küçük bir çocukken 'dedikodu' nifağının tohumları anne tarafından çocuklarının içine bir güzel yerleştirilir. Çocuklar dedikoduları anlatınca da kıyamet kopar. Kavgaları da bir tuhaf olur bunların zaten. Kimse kimseyi dinlemez, herkes söylemek istediğini söyler sadece. Sorunu çözme derdinde değillerdir. Kendileri söyler, kendileri işitir. İlginçtir, her iki taraf da enerji boşalmasının verdiği rahatlıkla kendilerini tartışmanın galibi sayarak bir-iki hafta galibiyet sevinci yaşar. 'Nasıl verdim ama ağzının payını?'-Bana baksana sen, koca kadınsın, utanmıyor musun benim arkamdan konuşmaya?
-Ne konuşcam be senin arkandan? Yüzüne de söylerim, cimri şey.
-Yüreğin varsa çıksana karşıma (Kemal Kılıçdaroğlu 'mode on' görümce)
-Aa deli karıya bak. Karşındayım zaten.
-Ha işte anca arkamdan konuşursun böyle
-Çıldırdın galiba, ayol burnunun dibindeyim, o taş gibi koltukların diyorum, cimriliğinden nasıl bir koltuk takımı aldıysan, naylon sandalye konforu yok diyorum, sayende oturarak can veren ilk insan olacağız diyorum, sayende 'popo ölümü' müz gerçekleşti diyorum.
-Söyleyemiyorsun işte, yüzüme karşı söylesen neler olurdu görürdün.
-Ayol onu bunu bırak senin bu kadar zayıflamanın sebebinin Orjinal Afrikan Mango Zayıflama Hapıyla olduğunu bilmiyor muyuz sanıyorsun?
-Lütfen bundan sonra ne derdin varsa gel yüzüme konuş.

Sonra başlar tantana.-Kızııııııııııım, gel bakayım yanıma (kolundan koparırcasına tutarak) sana yengenlere gitmeyeceksin demedim mi ben? Sana kaç kere yukarıya çıkılmayacak demedim mi?
+ Ya anne ya, oyun oynuyorduk kuzenlerimle.
-Çabuk yürü. Ben oynarım sizinle. Bir daha o eve adım atılmayacak, o kadar!
Bir gün yengelere görümceler misafirliğe gider. Elbette davete çağrılmayan kadının aklında bir plan vardır. Paşa paşa düşer el kadar çocuğun eline 'Haydi git kızım, git yengenlere de benim hakkımda bir şey konuşuyorlar mı kızım? Bak hepsi toplandılar, kesin benim dedikodumu yapıyorlardır, hadi kızım, dikkatlice dinle emi?" 
Gönderildik yahu. Zorunan dedikoducu bir toplum yarattılar. Gitmesek zopaynan dövüyorlardı, acımıyorlardı. Sonra da ağlıyorlar vay efendim biz nasıl böyle bir toplum haline geldik diye.
"Görümcemin seksi fotoğrafları için tıklayınız. Eltimin seksi fotoğrafları için tıklayınız"
Ellerinden gelseydi bu kadarını yapmazlar mıydı sanıyorsunuz?
Gazetelerin magazin servislerinde çalışacak eleman alımı sınavlarında '1-10 arasındaki soruları eğer bir görümceyseniz cevaplayın, görümce değilseniz zaten sizi işi almayacağız' diye diye özel bir bölüm olduğu şehir efsanesi değildir, yüzde yüz gerçek ve doğrudur.

Bu arada yazıda 'Orjinal Afrikan Mango Zayıflama Hapı' geçiyor diye benim bu reklamdan para aldığımı düşünmenizi asla istemem.


Çiğdem Karakuş

Orjinal Mango Zayıflama Hapı Türkiye Satış Sorumlusu.

2 yorum:

  1. tıkladım hiç bişey çıkmadı:(

    YanıtlaSil
  2. uslu bir çocuk olmadığın için göremiyor olabilirsin:)

    YanıtlaSil